جراحی بینی
آگوست 25, 2016

لاغری با لیپوماتیک

لیپوماتیک چیست ؟

لیپوماتیک یک روش ایمن و کم خطر برای از بین بردن چربی های اضافی بدن است. این روش که امروزه با عنوان پیکر تراشی شناخته می شود می تواند به صورت موضعی برروی اندام تغییرات مثبت ایجاد نماید و آن ناحیه را با کاهش سایز قابل توجهی روبه رو کند .

لیپوماتیک یک دستگاه قدرتمند است که با پیروی از علم پزشکی و تکنیک های نوین جراحی می تواند بافت چربی بدن را بدون سوختن و حرارت از اندام خارج کند و سایز را کاهش دهد. لیپوماتیک برای لاغری اندام ها از یک میله ی فلزی استفاده می کند ، با ورود این میله ی بسیار نازک به درون اندام ، لرزش و ارتعاشی از سوی دستگاه به این میله وارد می شود که باعث می شود سلول های چرب خورد شوند ، چربی های خورد شده که به اصطلاح لیز می شوند از طریق همین میله که حالتی مکنده دارد به داخل مخزن های چربی کشیده می شوند .
لیپوماتیک برای چه اندام هایی مناسب است ؟
جراحی لیپوماتیک برای لاغری قسمت های مختلف دیگر کاربرد دارد و بیشترین مورد استفاده از آن برای لاغری شکم و پهلو می باشد
لاغری شکم.
لاغری پهلو.
لاغری بازو.
لاغری پشت.
کاهش سایز کمر و ساق پا.
از بین بردن غبغب صورت.
از جمله مواردی است که توسط این روش قابل اجرا می باشد .

مکانیزم لیپوماتیک چگونه است ؟

همان طور که بیان شد لیپوماتیک یک دستگاه است که با ایجاد لرزشهای بسیار سریع چربی های بدن را شکسته وبیرون می کشدف پیش از این دستگاه های دیگری مانند لیپوساکشن یا لیپولیزر وجود داشت که با ایجاد حرارت و گرما باعث چربی سوزی می شد، اما لیپوماتیک چربی ها را با لرزه و باد از بین می برد و همین امر موجب می شود که چربی های تخلیه شده دچار سوختگی نشوند و عملا برای تزریق در اندام های دیگر که نیاز است آماده هستند .

امکان تزریق چربی بعد از لیپوماتیک

همانطور که بیان شد، بعد از برداشت چربی ها در روش لیپوماتیک این امکان وجود دارد که شما چربی های اضافی را در قسمت هایی مانند سینه یا باسن تزریق نمود . تزریق چربی می تواند اندام شما را برجسته و زیبا کند و مناطقی که نیاز به افزایش حجم دارند را جبران کند .

 

مزایای روش لیپوماتیک

بعد از جراحی لیپوماتیک فرد درد بسیار کمی را احساس می کند
• دوره ی نقاهت در این روش کوتاه است و استراحت فرد نسبی می باشد
• مدت زمان عمل لیپوماتیک کوتاه است و فرد زمان بسیار کمی در اتاق عمل خواهد بود، البته این روش بسیار سریع است.
• نیازی به برش جراحی و بستری در بیمارستان نیست .
• لیپوماتیک باعث لیفت هم زمان پوست می شود و فرم بهتری نسبت به گذشته خواهد گرفت .
• لیپوماتیک بدون عارضه است و خطر آمبولی در آن وجود ندارد
• کبودی بعد از جراحی نسبت به دیگر روش ها بسیار کم است

افراد مناسب برای جراحی لیپوماتیک چه کسانی هستند؟

به صورت کلی این جراحی برای افرادی توصیه می شود که با رژیم و ورزش مرتب به وزن ثابتی رسده اند و دیگر کاهش حجم توده های چربی را مشاهده نمی کنند .این روش برای لاغری موضعی ارائه شده است و می تواند به افرادی که بعد از تلاش های بسیار موفق به از بین بردن چربی های یک ناحیه مشخص نشده اند ، کمک بزرگی بنماید .

از طرفی افراد یکه توانایی ورزش کردن را ندارند
افرادی که دچار چاقی های موضعی هستند
افرادی که مشکلات چاقی آنها در یک ناحیه قرار دارد
افرادی که تجمع چربی در بدن آنها پراکنده نیست.

نیز می توانند از این روش درمانی بسیار مفید برای رسیدن به اندام ایده آل و زیبا بهره مند شوند .
چاقی موضعی چیست؟
تجمع چربی در یک قسمت خاص از بدن مانند ران و یا پهلو ها را چاقی موضعی می گویند، این دسته افراد که به چاقی موضعی مبتلا هستند ، معمولا اندام لاغری دارند اما پاهای بزرگ و یا پهلو های بیرون زده ای دارند که تناسب اندام و زیبایی آن ها را تحت تاثیر قرار داده است.

آیا لیپوماتیک بازگشت پذیر است ؟
بسیاری از مراجعین در رابطه با بازگشت لیپوماتیک سوالات بسیاری را مطرح می نمایند ، اما باید توجه داشت که این روش به هیچ عنوان بازگشت چربی ندارد ، زیرا به صورت مستقیم روی تعداد سلول های چربی تاثیر می گذارد و این امکان را از بدن می گیرد که مجدد سلول چربی تولید بنماید، زمانی که تعداد سلول های چربی بدن کاهش یابد ، مسلما افزایش وزن و حجم دیده نخواهد شد .
در صورتی که فرد بعد از لیپوماتیک دچار چاقی بشود افزایش حجم و چاقی در قسمت لیپوماتیک شده نخواهد بود .
آیا لیپوماتیک عوارض دارد ؟
خیر ، به جز مواردی که فرد با احتمال بسیار کم به داروهای بی حسی حساسیت داشته باشد ، تقریبا عارضه ای به جز درد و یا کبودی وجود ندارد .
آیا لیپوماتیک مانع بارداری می شود ؟
خیر فردی که لیپوماتیک انجام داده است به راحتی می تواند باردار شود و زایمان طبیعی داشته باشد. لیپوماتیک مانند یک روش کاهش وزن کم تهاجم است که می تواند در کم ترین زمان بیشترین نتیجه را به فرد ارائه دهد .

با تشکر مدیریت سایت دکتر مصور علی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =