لاغری با لیپوماتیک
آگوست 25, 2016
جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی
آگوست 27, 2016

جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی یک جراحی زیبایی است که با انجام آن می توان به راحتی تناسب چهره را برقرار کرد. جراحی بینی باید توسط جراح بینی مجرب انجام گیرد تا بتوان شاهد نتایج مطلوبی بود. در انتخاب جراح بینی باید دقت کافی را به کار برد. به همین منظور نیاز است که به مطب پزشک مراجعه کرده و با دیدن بیماران وی و همچنین صحبت با خود پزشک تصمیم گرفت.
ما در این مقاله در ارتباط با جراحی بینی و روشهای انجام آن و همچنین اقدامات لازم قبل و بعد از جراحی بینی با شما صحبت خواهیم کرد. با مطالعه ی این مقاله می توانید اطلاعات لازم در زمینه ی جراحی بینی را بدست آورده و با آگاهی کامل در این زمینه تصمیم به جراحی بینی بگیرید.

روشهای جراحی بینی

جراحی بینی به دو روش انجام می شود که عبارتند از:

  • جراحی بینی باز
  • جراحی بینی بسته

در جراحی بینی به روش باز پزشک پره های بینی را از خارج برش می دهد. این روش جراحی برای افرادی انجام می شود که بینی های پهن دارند و می خواهند که پره های بینی شان کوچک شود.
اما اگر پره های بینی بیمار کوچک باشد نیازی به جمع کردن آن نیست و در این مواقع از روش بسته استفاده می شود. در این روش نیاز به برش های خارجی نیست و برش ها از داخل بینی ایجاد می شود.

جراحی بینی استخوانی

معمولا بینی هایی که دارای قوز هستند و یا انحراف دارند به بینی های استخوانی معروف اند. بینی های استخوانی غضروف محکم  زیادی دارند و در مقابل دارای پوستی نازک هستند. این نوع بینی ها معمولا بعد از جراحی بینی فرمی ایده آل خواهند گرفت و خوش فرم خواهند شد. البته نیاز است که پزشک جراح بینی با دقت کافی با توجه به نوع بینی شما جراحی بینی را انجام دهد تا فرم بینی به بهترین حالت ممکن در آید.

جراحی بینی گوشتی

بینی های گوشتی معمولا دارای غضروف کم  و پوست زیاد هستند. بینی های گوشتی کوفته ای شکل هستند و ظاهری پهن دارند. چرب بودن پوست یکی از نشانه های بینی گوشتی است. معمولا پزشک در جراحی بینی گوشتی غضروف بینی را تقویت کرده و پوست بینی را نازک می کند و با اینکار ظاهری زیبا به بینی فرد خواهد داد.
در جراحی بینی گوشتی باید جراح بینی گوشتی دقت لازم را بکار ببرد و با رعایت تکنیک های مخصوص بینی فرد را جراحی کند. بهتر است بدانید نتیجه ی جراحی بینی گوشتی با نتیجه ی جراحی بینی استخوانی کاملا متفاوت است. فرد باید بداند که بینی گوشتی خیلی عروسکی و فانتزی نمی شود و فردی که بینی گوشتی دارد باید بینی اش را با بینی قبلی اش مقایسه کند.

اقدامات قبل از جراحی بینی

یکی از مهم ترین اقداماتی که باید قبل از جراحی بینی صورت گیرد جلسه مشاوره با جراح بینی است. فرد باید با جراح بینی جلسه ی مشاوره ای داشته باشد و با وی درباره ی نحوه جراحی بینی و اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی صحبت نماید تا بتواند با آگاهی کامل در این باره تصمیم بگیرد و شاهد نتایج مطلوبی باشد.
در جلسه ی مشاوره پزشک همه ی مسائل مهمی را که لازم است فرد بداند در اختیار وی قرار می دهد و بیمار را راهنمایی می کند تا برای انجام عمل بینی آماده شود.
نیاز است که قبل از عمل، عکسبرداری از بینی صورت بگیرد تا پزشک با بررسی عکس های گرفته شده ایرادات بینی فرد را بررسی کند و با توجه به عکس مشکلات بینی را رفع نماید.
همچنین باید آزمایشات لازمی که پزشک تجویز کرده است انجام شود و جراح بینی آزمایشات را بررسی نماید.
بهتر است بدانید که باید در روز عمل ناشتا باشید و در ساعات معین شده در بیمارستان یا کلینیک حضور داشته باشید و مدارک لازم را به همراه داشته باشید.


مراقبت های بعد از جراحی بینی

بعد از جراحی بینی باید دقت داشته باشید که به بینی تان ضربه وارد نشود تا مشکلی برای شما پیش نیاید. همچنین برای رفع کبودی و ورم های ناشی از جراحی باید از کمپرس یخ استفاده کنید و برای خوابیدن نیز از دو بالشت در زیر سرتان استفاده کنید که سرتان کمی بالا تر از بدنتان باشد. بهتر است که دو الی سه هفته به خوبی استراحت کرده و زیاد کارهای سنگین انجام ندهید. همچنین باید سرتان را زیاد تکان ندهید و پایین نگه ندارید.
نیاز است که از مایعات و آب میوه های طبیعی استفاده کنید ولی از نی به هیچ عنوان استفاده نکنید زیرا نیرویی که برای مکیدن مایعات به کار می برید باعث می شود که به بینی شما فشار وارد شود.
رژیم غذایی نیز باید نرم و مناسب باشد، حواستان باشد که از غذاهای سفت و جویدنی زیاد استفاده نکنید. سوپ و سیب زمینی از غذاهایی هستند که می توانید به راحتی استفاده کنید.
بعد از شروع رژیم غذایی مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک را شروع نمایید.
بعد از سه روز باید تامپون های داخل بینی تان را بردارید. برای اینکار نیاز است که به پزشک مراجعه کنید. بعد از برداشتن تامپون های داخل بینی باید از قطره ها و کرم و پماد های تجویز شده استفاده کنید.
بعد از یک هفته نیز باید به مطب پزشک مراجعه نمایید و گچ بینی تان را بردارید. بهتر است که قبل از رفتن به مطب به حمام بروید و اجازه دهید که گچ بینی خیس شود. زیرا خیس شدن گچ بینی باعث می شود که گچ به راحتی برداشته شود.
بعد از برداشتن گچ و کشیدن بخیه ها پزشک بر روی بینی شما چسب می زند.
همچنین پزشک نحوه ی صحیح چسب زدن را به شما آموزش می دهد که بعد از مدتی خودتان چسب بینی تان را بزنید.
نیاز است که تا مدتی به پزشک مراجعه کنید و معاینه شوید تا وضعیت بینی تان بررسی شود و زودتر به بهبودی برسید.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.
با تشکر، مدیریت سایت دکتر مصور علی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =