جراحی بینی برای بیماران دیابتی

لاغری بی خطر با لیپوماتیک
اکتبر 1, 2016
تغییر صدا بعد از جراحی بینی
اکتبر 8, 2016

جراحی بینی برای بیماران دیابتی

بیماری دیابت در دسته ای از بیماری ها قرار دارد که باعث اختلال در سوخت و ساز گلوکز یا همان قند خون میشود.این بیماری از شایع ترین بیماری های متابولیکی محسوب میشود. در مقاله به رابطه بین بیماری دیابت با جراحی بینی ” جراحی بینی برای بیماران دیابتی” میپردازیم.

 

بیماری دیابت

بیماری دیابت باعث اختلال در سوخت و ساز قند خون میشود. از مهم ترین عملکردهای انسولین پایین آوردن قند خون بدن میباشد. بیماری دیابت باعث میشود بدن در مقابل تولین انسولین ناتوان بماند و یا مقاوت نشان دهد در برابر انسولین. به همین دلیل انسولین تولید شده نسبت به عملکرد طبیعی خود خارج خواهد شد.

دیابت به طور کلی به دو دسته تقسیم میشود:

دیابت نوع اول:  این نوع از بیماری ۵ تا ۱۰ در صد کل بیماران دیابتی را شامل میشود و زمان وقوع آن معمولا قبل از سی سالگی خواهد بود و به طوز یقین ارثی میباشد. در نوع اول دیابت ، سلولهای بتا در پانکراس تخریب میشوند  و در تولید انسولین اختلال به وجود می آورند.در اثر این تخریب بیماران  دیابتی نول اول به استفاده از انسولین وابسته خواهند شد.

دیابت نوع دوم: در این نوع از دیابت که 90 تا 95 درصد کل بیماران دیابتی را شامل میشود ، بدن شخص نسبت به عملکرد انسولین از خود مقاومت نشان میدهد. در این بیماری بدن شخص نیز تولید انسولین انجام می دهد ولی سلولهای گیرنده شخص از ورود انسولین به سلولها جلوگیری میکند و اعمال طبیعی این روند را دچار اختلال خواهد کرد.

جراحی بینی برای بیماران دیابتی

از مسائل مهمی که در جراحی بینی حائذ اهمیت میباشد ، میزان قند خون میباشد. به همین دلیل بعد از عمل جراحی بینی برای بیماران دیابتی ممکن است مشکلاتی به وجود بیاید که دلیلی میشود تا از انجام این عمل ترس داشته باشند. و در این میان این سوال پیش می آید که آیا بیماران دیابتی میتوانند عمل جراحی بینی را انجام دهند یا خیر؟

در صورت رعایت کردن موارد زیر افراد دیابتی هم می توانند جراحی بینی را انجام دهند:

  • بیماران قبل از اقدام به جراحی بینی باید پزشک جراح بینی خود را از هرگونه سابقه بیماری مطلع بسازند.
  • با انجام آزمایش های لازم میزان قند خون مشخص شود.  در صورت بالا بودن میزان قند خون اقدامات لازم جهت کاهش انجام گیرد.
  • قند خون باید در حدود ۱۵۰ یا کمتر باشد که در این صورت می توان بدون مواجهه با مشکل عمل جراحی بینی انجام شود.

 

منتظر نظرات و پيشنهادات شما عزيزان هستيم

 با تشکر مديريت سايت  دکتر عبدالعلی مصورعلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =