جراحی بینی استخوانی
سپتامبر 18, 2016
لیفت صورت
سپتامبر 22, 2016

تزریق ژل

تزریق ژل یکی از روش هایی است برای رفع چین و چروک از روی پوست که اخیرا استفاده از ژل برای حجیم کردن لب نیز طرفداران زیادی پیدا کرده. ژل های موجود برای انجام این امر انواع  مختلفی دارد و توسط کمپانی های مختلف تولید میشود . یکی از بهترین نوع ژل ها ، ژل هایی است که از هیالورونیک اسید ساخته شده اند ، این نوع ژل ها علاوه بر جبران حجم از دست رفته ، به وسیله تحریک کردن سنتژ کلاژن قوام بیشتری به پوست خواهد داد.
یکی دیگر از ژل های معتبر که توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (اف دی ای) تایید شده است، ژل “ژوویدرم” میباشد. با تزریق این ژل ها  بلافاصله چین هایی مانند خطوط لبخند و یا پرانتزها و  حجم از دست رفته به پوست باز می گردد علاوه بر این با نوعی از این ژل ها میتوان گود افتادگی های زیر چشم و تو رفتگی های بخشی از قسمتهای پوست را به حدااقل رساند.

نحوه ی تزریق ژل

تزریق ژل توسط پزشک با سوزن بسیار  ظریفف انجام میگیرد . چین و چروک های ثلث تحتانی صورت بیشترین تاثیر را از تزریق ژل به خود میگیرند ، این قسمت ها شامل خط خنده ، خطوط لبخند ، پرانتز ها و یا خطوط گوشه لب ها میباشند. اهمیت تزریق ژل بسته به مهارت پزشک بوده که بستگی به نوع چین و چروک  دارد که در عمق خاصی از درم  و یا زیر آن تزریق شود.
برای تزریق ژل نیازی به بیهوشی نمی باشد  ولی برای کاهش و یا از بین بردن درد احتمالی پزشک میتواند موضع مورد نظر را با استفاده از یک ماده بی حس کننده و یا پماد بی حسی از قبل شروع کار تا حدی بی حس نماید. ژویدرم های جدیدی در بازار وجود دارند که خود حاوی ماده بی حس کننده نیز میباشند.

دلیل سفت شدن و گوله شدن ژلها چیست؟

دلیل های مختلفی میتوان نام برد از جمله بی کیفیتی ژل ها که به علت قیمت پایین نسبت به ژل های معتبر مانند ژویدرم این اتفاق خواهد افتاد که بعد از مدتی ژل حرکت کرده و یا گوله میشود. علت بعدی عدم مهارت پزشک تزریق کننده میباشد ، در نتیجه برای رهایی از این مشکلات زمان تصمیم بر تزیق ژل میتوانید با تحقیق و دیدن نتیجه کار در افرادی که تزریق ژل داشته اند پزشک مورد اعتماد و مورد قبول خود را انتخاب کرده و با اطمینان این کار را انجام دهید.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر عبدالعلی مصورعلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =