اقدامات بعد از جراحی رینوپلاستی

جراحی بینی هنرمندانه
اکتبر 17, 2016
ویژگی های بینی گوشتی
اکتبر 22, 2016

اقدامات بعد از جراحی رینوپلاستی :

واژه رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی از دو کلمه مجزا رینو  و  پلاستی تشکیل شده است که به طور کلی رینو به معنای بینی و پلاستی به معنای اصلاح یا زیبا کردن می باشد . بعد از انجام عمل رینوپلاستی رعایت و انجام اقداماتی لازم و ضروری میباشد . رعایت این نکات روند درمان را نیز بهبود خواهد بخشید. در این مقاله به موضوع اقدامات بعد از جراحی رینوپلاستی خواهیم پرداخت.

اقدامات بعد از جراحی رینوپلاستی :

  • مدت 2 تا 3 روز از غذاهای نرم استفاده نمایید و سعی کنید مایعات فراوان بنوشید و خوردن غذاهای معمولی را بعد از گذشت چند روز شروع نمایید.
  • در هنگام تمیز کردن گاز اگر خون یا لخته در اطراف بینی وجود داشته باشد آنها را با سرم تمیز نمایید و بر روی محل بخیه ها میتوانید پماد نتراسکلین را بمالید.
  • پس از انجام عمل جراحی رینوپلاستی بسته به توصیه پزشک شخص به مدت 6 ساعت بستری خواهد شد.البته در مواردی خاص نیاز است شخص مدت یک شب بستری بماند.
  • ترشحات خونی به مدت 48 ساعت و یا بیشتر ادامه خواهد داشت ، گاز بینی باید در طول روز 4 الی 5 بار تعویض شود. اگر ترشحات خونی بیش از حد معمول باشد نیاز است به پزشک خود اطلاع دهید.
  • اگر داخل بینی خود بعد از عمل جراحی مش داشته باشید ، بعد از عمل و یا 2 روز بعد میتوانید با مراجعه به مطب پزشک خارج نمایید.
  • جهت از بین بردن کبودی اطراف چشم از روز سوم تا هفتم میتوانید از کمپرس آب گرم( آب ولرم باشد) استفاده کنید.
  • کمپرس آب سرد میتواند روند بهبود را افزایش دهد و درد و تورم را کاهش دهد، هنگام بستری بودن در کنار اقدامات پرستاری ، کمپرس آب سرد را هر 15 تا 20 دقیقه به مدت 5 دقیقه انجام دهید. بعد از خارج کردن مش از داخل بینی هر روشی که راحت هستید و یا پزشک برای شما توصیه خواهد کرد شستشوی بینی را انجام دهید. این عمل را تا 2 هفته هر روز چندین بار تکرار نمایید.

 

منتظر نظرات و پيشنهادات شما عزيزان هستيم

با تشکر مديريت سايت دکتر مصور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + هجده =